piątek, 20 grudnia 2013

Cieszyn & Czeska Republika : )

 Cześć Misie! ♥ .
Nawet nie wiecie jak się cieszę , że do was pisze! : ) Korzystając z tego iż odświeżyłam bloga chciałam podzielić się z wami ciekawymi ciekawostkami na temat Cieszyna! Jak wiecie dokładnie tydzień temu  miałam wycieczkę do Cieszyna na takie praktyki w " Muzeum Drukarstwa" nie byłam zbytnio podekscytowana tym wyjazdem , ale jak się okazało był to świetny wybór! Było wprost przecudownie nie myślałam ,że będę się tak dobrze bawić : ) Praktyki i warsztaty były bardzo przydatne w kierunku profilowym na który chodzę. Zwiedzaliśmy przeróżne maszyny z 18 i 19 wieku m.in maszyny drukarskie , prasy introligatorskie ,ręczne krajalnice do kartonów , krajarki ręczne oraz jak to w tamtych wiekach zostały robione literki z których powstawały teksty a następnie przeróżne prasy. Pan tego całego muzeum oprowadził nas po wszystkich zakamarkach , które tam mogliśmy zobaczyć oraz przemawiał do nas tak interesująco ,że wprost nie mogłam oderwać wzroku i słuchu od wszystkich informacji! Mieliśmy też 2 godzinki takiego wolnego , czasu na jakieś pamiątki , na wypicie przepysznej kawy oraz na zwiedzenie całego Cieszyna! Jak też wiecie Cieszyn graniczy z Czeską republiką czyli Czechami , nie myślałam że tak blisko jesteśmy przejścia z Cieszyna do Czech , bardzo się ucieszyłam i też pozwiedzałam różne krajobrazy : ) Więc zaraz wam pokażę trochę fotografii które udało mi się zrobić , lecz nie będą to wszystkie ,ale postaram się te co mam tutaj wstawić na bloga. Tak na koniec powiedziałabym i zachęcam zwiedzić Cieszyn i jego okolice oraz jedyne w Polsce "Muzeum Drukarstwa " ! Warto pojechać. To teraz się z wami żegnam i zapraszam do oglądania! : )


Mam nadzieję że zdjęcia i notka przypadły wam do gustu! A tym czasem ja się z wami ,żegnam i widzimy się już niebawem! Do Zobaczenia wkrótce : *

16 komentarzy:

 1. Kto by pomyślał, że taki antyfan muzeów jak ja tak się zaciekawi ;) Te maszyny wyglądają na prawdę interesująco :]

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie byłam w Cieszynie, ale wydaje się ciekawym miastem. :D

  http://moment-of-parting.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli ktoś fajnie opowiada to jest fajnie, ale jeśli nie to po prostu nudno :)

  http://luska-everywhere.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy blog ,obserwuję :> zapraszam do mnie ----> http://yourlifeinspirations.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny mix zdjęć ;) lubię takie posty. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam muzea...
  No i Czechy.. nigdy nie byłam za granicą.
  http://im-unbreakable-heart.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiedziałam, że Cieszyn jest ciekawym miejscem, ale nie, że aż tak :) Mam znajomego z Cieszyna, który jest Czechem i często tam jestem lecz niestety tylko przejazdem;( Dużo Czechów tam mieszka?
  Obserwuję:)

  OdpowiedzUsuń
 8. I dziękuję bardzo za dodanie do blogów miesiąca :)) :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Cieszyn ♥ mieszkam kilka km od tego miasta ♥

  OdpowiedzUsuń
 10. Super post!Wesołych świąt! :) + obserwuję :*

  zuuzia-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. W muzeum drukarstwa nigdy nie byłam... Zgadzam się, przyswajanie informacji zależy od przewodnika, czy przekazuje je w interesujący sposób :)
  http://vogueswing.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajne zdjięcia :))) Akurat niedawno byłam w cieszynie, ale do muzeum nie zawitałam. Następnym razem muszę tam wpaść!

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli już tu wpadłeś/aś bardzo się cieszę. Każdy komentarz motywuję mnie do dalszego działaniu na blogu : ) Jeżeli mnie zaobserwowałeś/aś bardzo proszę abyś to umieścił/a w komentarzu.Nie uwzględniam obserwacji za obserwację.Komentarze z wyrazem do postu będą brane pod uwagę komentarz typu " fajny blog , zapraszam do mnie " nie będzie uwzględniany.
Dzięki za odwiedziny!